Scenariul de funcţionare al unităţilor de învăţământ pentru săptămâna 15-19 noiembrie

Comunicat de presă

Inspectoratul Școlar Județean Alba monitorizează dinamica scenariilor de funcționare a unităților de învățământ preuniversitar, la nivel județean, aceasta fiind influențată de evoluția situației epidemiologice.

În săptămâna 15-19.11.2021, prin hotărârea Consiliului de Administrație al fiecărei unități de învățământ, în baza ordinului comun al ministrului educației și al ministrului sănătății nr. 5558/2389 din 5 noiembrie 2021, următoarele unități de învățământ vor funcționa cu prezență fizică:

SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU” ABRUD
COLEGIUL NATIONAL “BETHLEN GABOR” AIUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 AIUD
CLUBUL COPIILOR AIUD
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 AIUD
LICEUL TEHNOLOGIC AIUD
SCOALA GIMNAZIALA “AXENTE SEVER” AIUD
SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA AIUD
SCOALA GIMNAZIALA “OVIDIU HULEA” AIUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 AIUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 7 AIUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 8 AIUD
SCOALA GIMNAZIALA “LIVIU REBREANU” AIUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GIRBOVA DE JOS
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA ALBA IULIA
COLEGIUL ECONOMIC “DIONISIE POP MARTIAN” ALBA IULIA
COLEGIUL NATIONAL “HOREA CLOSCA SI CRISAN” ALBA IULIA
COLEGIUL NATIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA
COLEGIUL TEHNIC “APULUM” ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “LICURICI” ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “DUMBRAVA MINUNATA” ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MICESTI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 ALBA IULIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL OARDA DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 10 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARABANT
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PACLISA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “SCUFITA ROSIE” ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP NR. 12 ALBA IULIA
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
CLUB SPORTIV ȘCOLAR ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA MICESTI
LICEUL DE ARTE “REGINA MARIA” ALBA IULIA
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
SCOALA PROFESIONALA GERMANA ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA BARABANT
LICEUL TEHNOLOGIC “DORIN PAVEL” ALBA IULIA
LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC “GROF MAJLATH GUSZTAV KAROLY” ALBA IULIA
LICEUL TEORETIC “SFANTUL IOSIF” ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU” ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA “ION AGARBICEANU” ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE GOLDIS” ALBA IULIA
SCOALA POSTLICEALA FEG ALBA IULIA
SCOALA POSTLICEALA “HENRI COANDA” ALBA IULIA
SCOALA POSTLICEALA SANITARA ALBA IULIA
SCOALA PRIMARA ,,1 DECEMBRIE 1918” ALBA IULIA
SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX “SFANTUL SIMION STEFAN” ALBA IULIA
PALATUL COPIILOR ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ALBAC
SCOALA PRIMARA DEALU LAMASOI
SCOALA GIMNAZIALA ALMASU MARE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIB
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GLOD
SCOALA PRIMARA GLOD
LICEUL “DR. LAZAR CHIRILA” BAIA DE ARIES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BAIA DE ARIES
SCOALA GIMNAZIALA BERGHIN
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BERGHIN
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHIRBOM
SCOALA PRIMARA GHIRBOM
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GIRDE
SCOALA GIMNAZIALA GIRDE
CLUBUL COPIILOR BLAJ
CLUB SPORTIV ȘCOLAR BLAJ
CLUB SPORTIV ȘCOLAR AIUD
CLUB SPORTIV ȘCOALR CÂMPENI
COLEGIUL NATIONAL “INOCHENTIE MICU CLAIN” BLAJ
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 BLAJ
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “LUMEA COPIILOR” BLAJ
LICEUL TEHNOLOGIC “STEFAN MANCIULEA” BLAJ
LICEUL TEHNOLOGIC “TIMOTEI CIPARIU” BLAJ
LICEUL TEOLOGIC GRECO-CATOLIC “SFANTUL VASILE CEL MARE” BLAJ
SCOALA GIMNAZIALA “TOMA COCISIU” BLAJ
SCOALA PRIMARA PETRISAT
SCOALA POSTLICEALA SANITARA BLAJ
SCOALA GIMNAZIALA BLANDIANA
SCOALA PRIMARA ACMARIU
SCOALA GIMNAZIALA “IOAN MAIORESCU” BUCERDEA GRANOASA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCERDEA GRANOASA
SCOALA GIMNAZIALA CALNIC
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CALNIC
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DEAL
SCOALA PRIMARA DEAL
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CERTEGE
SCOALA POSTLICEALA “HENRI COANDA” CAMPENI
SCOALA GIMNAZIALA “ARON COTRUS” CERGAU MARE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CERGAU MARE
SCOALA GIMNAZIALA “STEFAN CEL MARE” CETATEA DE BALTA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CETATEA DE BALTA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TATARLAUA
SCOALA PRIMARA TATARLAUA
SCOALA GIMNAZIALA CIUGUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIUGUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DRAMBAR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HAPRIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SEUSA
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXANDRU BORZA” CIUMBRUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIUMBRUD
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNELU DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRACIUNELU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA “DECEBAL” CRICAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRAIVA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CRICAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TIBRU
CLUBUL COPIILOR CUGIR
COLEGIUL TEHNIC “ION D. LAZARESCU” CUGIR
SCOALA PROFESIONALA CUGIR
LICEUL TEORETIC “DAVID PRODAN” CUGIR
SCOALA GIMNAZIALA ” IOSIF PERVAIN” CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 CUGIR
SCOALA PRIMARA MUGESTI
SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VINEREA
SCOALA GIMNAZIALA “IOAN MIHU” VINEREA
SCOALA GIMNAZIALA “SINGIDAVA” CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “VOINICEL” CUGIR
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “PRICHINDEL” CUGIR
SCOALA GIMNAZIALA DAIA ROMANA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DAIA ROMANA
SCOALA PRIMARA BOZ
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOSTAT
SCOALA GIMNAZIALA DRASOV
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUNTA
SCOALA PRIMARA CUNTA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SPRING
SCOALA PRIMARA SPRING
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VINGARD
SCOALA PRIMARA VINGARD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GALDA DE JOS
SCOALA PRIMARA GALDA DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OIEJDEA
SCOALA PRIMARA OIEJDEA
SCOALA GIMNAZIALA GARBOVA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARPINIS
SCOALA PRIMARA CARPINIS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GARBOVA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RECIU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GHETAR
SCOALA GIMNAZIALA HOPARTA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOPARTA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SILIVAS
SCOALA PRIMARA SILIVAS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MATISESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TRIFESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SARD
LICEUL TEHNOLOGIC JIDVEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT BALCACIU
SCOALA GIMNAZIALA BALCACIU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAPALNA DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FEISA
SCOALA PRIMARA FEISA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT JIDVEI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VESEUS
SCOALA GIMNAZIALA VESEUS
SCOALA GIMNAZIALA LIVEZILE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LIVEZILE
SCOALA GIMNAZIALA LOPADEA NOUA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BAGAU
SCOALA PRIMARA BAGAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BETA
SCOALA PRIMARA BETA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIUGUZEL
SCOALA GIMNAZIALA CIUGUZEL
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LOPADEA NOUA
SCOALA GIMNAZIALA “SIMION LAZAR” LUNCA MURESULUI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GURA ARIESULUI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUNCA MURESULUI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL AMPOITA
SCOALA GIMNAZIALA MIRASLAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DECEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIRASLAU
SCOALA GIMNAZIALA MOGOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NOSLAC
GRADINITA ADVENTISTA CU PROGRAM PRELUNGIT “EMANUEL” OCNA MURES
CLUBUL COPIILOR OCNA MUREȘ
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA MURES
LICEUL TEORETIC “PETRU MAIOR” OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 3 OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 7 UIOARA DE JOS
SCOALA PRIMARA UIOARA DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA “LUCIAN BLAGA” OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CISTEIU DE MURES
SCOALA PRIMARA CISTEIU DE MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 5 OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6 OCNA MURES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RAZBOIENI
SCOALA GIMNAZIALA RAZBOIENI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 6 UIOARA DE SUS
SCOALA PRIMARA UIOARA DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OCOLIS
SCOALA GIMNAZIALA PETRESTI
SCOALA GIMNAZIALA POSAGA DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA “DEMETRIU RADU” RADESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LEORINT
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RADESTI
SCOALA GIMNAZIALA “SEBES PAL” RIMETEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COLTESTI
SCOALA PRIMARA COLTESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RIMETEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ROSIA DE SECAS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAU
SCOALA PRIMARA TAU
SCOALA GIMNAZIALA ROSIA DE SECAS
GRADINITA UNGUREI
SCOALA PRIMARA UNGUREI
SCOALA GIMNAZIALA “DAVID PRODAN” SALISTEA
SCOALA PRIMARA MARGINENI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALISTEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALISTEA DEAL
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TARTARIA
SCOALA PRIMARA TARTARIA
SCOALA GIMNAZIALA SASCIORI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAPILNA
SCOALA PRIMARA CAPILNA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LOMAN
SCOALA GIMNAZIALA LOMAN
SCOALA PRIMARA PLESI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RACHITA
SCOALA GIMNAZIALA RACHITA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SASCIORI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SEBESEL
SCOALA PRIMARA “DUVLEA-ZDRENGHEA” SEBESEL
SCOALA PRIMARA TONEA
SCOALA GIMNAZIALA “ION POP RETEGANUL” SINCEL
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SANCEL
CLUBUL COPIILOR SEBEȘ
COLEGIUL NATIONAL “LUCIAN BLAGA” SEBES
GRADINITA “HEIDI” SEBES
GRADINITA „MIRELA” SEBES
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ” FLORIN FLESERIU” SEBES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 SEBES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 6 SEBES
LICEUL GERMAN SEBES
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT GERMANA PETRESTI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 SEBES
SCOALA GIMNAZIALA “SILVIU CARPINISIANU” SEBES
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SEBES
SCOALA GIMNAZIALA RAHAU
SCOALA POSTLICEALA HENRI COANDA SEBES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GEOAGIU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE BOLOGA” GEOAGIU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREMT
SCOALA GIMNAZIALA SONA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BIIA
SCOALA GIMNAZIALA”GHEORGHE DANCU” BIIA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SANMICLAUS
SCOALA GIMNAZIALA SANMICLAUS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SONA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIBOT
SCOALA GIMNAZIALA SUGAG
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MARTINIE
SCOALA PRIMARA MARTINIE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SUGAG
LICEUL TEORETIC TEIUS
SCOALA PRIMARA CAPUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “PRIETENIA” TEIUS
SCOALA GIMNAZIALA “SIMION BARNUTIU” TIUR BLAJ
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IZVOARELE
SCOALA GIMNAZIALA “ION MICU MOLDOVAN” BLAJ
SCOALA GIMNAZIALA “PETRU PAVEL AARON” BLAJ
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MANARADE
SCOALA GIMNAZIALA “AXENTE SEVER” MANARADE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TIUR
SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU ” UNIREA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIUGUDU DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DUMBRAVA
SCOALA PRIMARA DUMBRAVA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 UNIREA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 UNIREA
SCOALA GIMNAZIALA “GHEORGHE MAIER” UNIREA
SCOALA GIMNAZIALA “ION BIANU” VALEA LUNGA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALEA LUNGA
SCOALA GIMNAZIALA “IULIU MANIU” VINTU DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALEA VINTULUI
SCOALA PRIMARA VALEA VINTULUI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VINTU DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VURPAR
SCOALA PRIMARA VURPAR
LICEUL “CORNELIU MEDREA” ZLATNA
SCOALA GIMNAZIALĂ,,SAVA ALBESCU”FENES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALEA MICA
SCOALA PRIMARA VALEA MICA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “DUMBRAVA MINUNATA” ZLATNA
SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU” ZLATNA

Unitățile de învățământ care vor funcționa în sistem on-line

LICEUL “HOREA, CLOSCA SI CRISAN” ABRUD
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 ABRUD
COLEGIUL NATIONAL “TITU MAIORESCU” AIUD
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “PRIMII PASI” AIUD
SCOALA POSTLICEALA ,, MED FARM SPERANTA” AIUD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “EMANUEL” ALBA IULIA
SCOALA POSTLICEALA DE AFACERI ALBA IULIA
LICEUL TEHNOLOGIC “TARA MOTILOR” ALBAC
GRADINIŢA CU PROGRAM NORMAL CIONESTI
SCOALA PRIMARA CIONESTI
SCOALA PRIMARA DUPA PLESE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ALMASU MARE
SCOALA PRIMARA CIB
LICEUL TEHNOLOGIC DE TURISM SI ALIMENTATIE ARIESENI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ARIESENI
SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU” AVRAM IANCU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL AVRAM IANCU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TIRSA
SCOALA PRIMARA TIRSA
SCOALA GIMNAZIALA “NICODIM GANEA” BISTRA
SCOALA PRIMARA BALESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BISTRA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIULDESTI
SCOALA PRIMARA CIULDESTI
SCOALA GIMNAZIALA “ION AGARBICEANU” BUCIUM
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUM SAT
SCOALA PRIMARA BUCIUM SAT
SCOALA PRIMARA BUCIUM CERBU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUM POIENI
SCOALA PRIMARA BUCIUM POIENI
CLUBUL COPIILOR CÂMPENI
COLEGIUL NAȚIONAL “AVRAM IANCU” CÂMPENI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “PITICOT” CIMPENI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 CIMPENI
LICEUL TEHNOLOGIC SILVIC CIMPENI
SCOALA GIMNAZIALA CIMPENI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIHOESTI
SCOALA PRIMARA MIHOESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALEA BISTRII
SCOALA PRIMARA VALEA BISTRII
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIRSI
SCOALA PRIMARA VIRSI
SCOALA GIMNAZIALA “ION AGARBICEANU” CENADE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CENADE
SCOALA GIMNAZIALA CIURULEASA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUNINGINEA
SCOALA PRIMARA BUNINGINEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CIURULEASA
SCOALA POSTLICEALA “MED-FARM SPERANTA” CUGIR
SCOALA GIMNAZIALA “SEPTIMIU ALBINI” CUT
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUT
SCOALA GIMNAZIALA DOSTAT
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZ
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DRASOV
SCOALA GIMNAZIALA FARAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FARAU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MEDVES
SCOALA PRIMARA MEDVES
SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE DRAGAN” GALDA DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BENIC
SCOALA GIMNAZIALA BENIC
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GALDA DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA “EMIL RACOVITA ” GIRDA DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GARDA DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA GHETAR
SCOALA PRIMARA OCOALE
SCOALA GIMNAZIALA “HOREA” HOREA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOREA
SCOALA PRIMARA MATISESTI
SCOALA PRIMARA „ ÎNV. AUREL NICOLA” PATRUSESTI
SCOALA PRIMARA „ ÎNV. VIOREL NEAG” TRIFESTI
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” IGHIU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCERDEA VINOASA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IGHIEL
SCOALA GIMNAZIALA IGHIEL
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IGHIU
SCOALA GIMNAZIALA SARD
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TELNA
SCOALA GIMNAZIALA TELNA
SCOALA GIMNAZIALA INTREGALDE
SCOALA GIMNAZIALA “DR.PETRU SPAN” LUPSA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUPSA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MUSCA
SCOALA PRIMARA MUSCA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALEA LUPSII
SCOALA GIMNAZIALA METES
SCOALA PRIMARA AMPOITA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “ION CREANGA” METES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAUTI
SCOALA PRIMARA “DIONISIE POPOVICIU” TAUTI
SCOALA GIMNAZIALA “ION BREAZU” MIHALT
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MIHALT
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBREJA
SCOALA PRIMARA DECEA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOGOS
SCOALA GIMNAZIALA NOSLAC
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GABUD
SCOALA POSTLICEALA “MED FARM SPERANTA” OCNA MURES
SCOALA GIMNAZIALA OCOLIS
SCOALA GIMNAZIALA OHABA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OHABA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PETRESTI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT PETRESTI
SCOALA GIMNAZIALA PIANU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIANU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BENA” PIANU DE JOS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIANU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAN NORMAL PURCARETI
SCOALA PRIMARA “GHEORGHE PAVELESCU” PURCARETI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STRUNGARI
SCOALA GIMNAZIALA STRUNGARI
SCOALA GIMNAZIALA “PROF. UNIV. DR. GHEORGHE BELEIU” POIANA VADULUI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTESTI
SCOALA PRIMARA COSTESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FAGETU DE SUS
SCOALA PRIMARA FAGETU DE SUS
SCOALA PRIMARA PASTESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POIANA VADULUI
SCOALA GIMNAZIALA PONOR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POSAGA DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA RAMET
SCOALA GIMNAZIALA “SIMION BALINT” ROSIA MONTANA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARPINIS
SCOALA GIMNAZIALA “CLOSCA” CARPINIS
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GURA ROSIEI
SCOALA PRIMARA GURA ROSIEI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ROSIA MONTANA
SCOALA PRIMARA GURA MINEI
SCOALA GIMNAZIALA “SIMION PANTEA” SALCIUA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALCIUA DE JOS
SCOALA PRIMARA SALCIUA DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA “IOAN DE HUNEDOARA” SANTIMBRU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSLARIU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GALTIU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SANTIMBRU
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SANTIMBRU FABRICA
SCOALA PRIMARA SANTIMBRU FABRICA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TOTOI
SCOALA GIMNAZIALA SCARISOARA
SCOALA GIMNAZIALA LAZESTI
SCOALA PRIMARA NEGESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SCARISOARA
GRADINITA “SFANTUL NICOLAE” SEBES
LICEUL TEHNOLOGIC SEBES
SCOALA PROFESIONALA DUALA SEBES
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAIL KOGALNICEANU” SEBES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LANCRAM
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 8 SEBES
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SEBES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL RAHAU
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 SEBES
SCOALA GIMNAZIALA SOHODOL
SCOALA PRIMARA LUMINESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SOHODOL
SCOALA GIMNAZIALA „TIMOTEI OVIDIU TARNU” STREMT
SCOALA GIMNAZIALA “IOSIF SARBU” SIBOT
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BALOMIRU DE CIMP
SCOALA PRIMARA BALOMIRU DE CIMP
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BACAINTI
SCOALA PRIMARA BACAINTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAPUD
SCOALA GIMNAZIALA VADU MOTILOR
SCOALA PRIMARA TOMUTESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VADU MOTILOR
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUNCA
SCOALA PRIMARA LUNCA
SCOALA GIMNAZIALA VIDRA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PONOREL
SCOALA GIMNAZIALA PONOREL
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VARTANESTI
SCOALA PRIMARA VARTANESTI
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIDRA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL FENES
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL  PIRITA
SCOALA PRIMARA PIRITA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TRAMPOIELE
SCOALA PRIMARA TRAMPOIELE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “PESTISORUL DE AUR” ZLATNA

La nivelul județului Alba, un număr de 16 elevi și 42 de angajați au fost testați pozitiv.

Data de referință pentru aceste informații este 12.11.2021, ora 13.

Biroul de presă al ISJ Alba

Purtător de cuvânt,

Insp. Gabriela  Anamaria Gâlea

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *