Sportivele CS Unirea Alba Iulia – rezultate bune la Campionatul Balcanic de Marș din Antalya

Comunicat de presă

Sportivele CS Unirea Alba Iulia, Mihaela Popa (fostă Acatrinei) și Alexandra Cristea, au obținut rezultate bune și clasări fruntașe la Campionatul Balcanic de Marș, desfășurat duminică, 9 aprilie, în Turcia, la Antalya.

Astfel, Mihaela Popa, care a concurat la senioare în proba de 20 de kilometri marș, s-a clasat pe locul 5, terminând cursa cu timpii 1:40:06.

Cealaltă reprezentantă a marșului albaiulian, Alexandra Cristea, care a concurat la junioare mari (18-19 ani), în proba de 10 kilometri, s-a clasat pe locul 6, cu timpii 53:23.

Ambele sportive sunt pregătite de către prof. Gabriel Avram. ”Mihaela nu a fost refăcută completă după cursa de 35 de kilometri, din urmă cu două săptămâni, pe care a realizat-o la Campionatul Național de Marș, competiție la care a câștigat medalia de aur. Alexandra, deși încă nu a împlinit 16 ani, a concurat la categoria superioară și a făcut o figură frumoasă”, a transmis antrenorul Gabriel Avram.

CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moșneag) transmite felicitări sportivelor și antrenorului.