Șase clasări pe podium pentru sportivii CS Unirea Alba Iulia la Campionatul Național de Taekwondo

Comunicat de presă

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, conduși de instructorul Alin Moldovan, au obținut șase clasări pe podium la Campionatul Național de Taekwondo pentru Copii, Juniori Mici și Cadeți, desfășurat în 9-11 iunie la București. De asemenea, o performanță extraordinară a fost obținută de către componentul nostru, Andrei Grapa. Acesta a fost desemnat cel mai bun din țară la categoria cadeți.

Rezultate CS Unirea Alba Iulia:

Jelea Eduard (categoria de greutate – 30 kg), junior mic – locul 1;

Grapa Andrei (categoria de greutate -41 kg) cadeți – locul 1 (declarat cel mai bun la categoria cadeți – masculin);

Cret Karina (categoria de greutate -55 kg), cadeți – locul 2;

Vas Karina (categoria de greutate -44 kg), cadeti – locul 3;

Dobarta Roxana (categoria de greutate -51 kg), cadeți – locul 3;

Popa Andrei (categoria de greutate -41 kg), cadeți – locul 3;

Ciontea Bianca (categoria de greutate -30kg), juniori mici – locul 5.

La acest campionat, CS Unirea Alba Iulia a participat cu 7 sportivi, dintre care 6 s-au clasat pe podium.

De precizat este că și anul trecut un component al CS Unirea Alba Iulia (Cetean Eduardo) a fost desemnat cel mai bun sportiv la campionatului.

”Mulțumim primăriei municipiului Alba Iulia, domnului primar Gabriel Pleșa, respectiv întregului colectiv al CS Unirea Alba Iulia, în special doamnei director Daniela Moșneag”, a transmis Alin Moldovan.