Rezultatele obținute de elevi la olimpiada județeană de istorie

S-a desfășurat la Școala Gimnazială ”Avram Iancu” Alba Iulia, participând 90 de elevi la nivelul claselor VIII-XII.

Rezultate deosebite obținute de elevi sub coordonarea cadrelor didactice:

Clasa a VIII-a

ROMAN O. MATEI, ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”AXENTE SEVER ”AIUD, PROF. ONIGA CORINA, PREMIUL I

DOMŞA L. LUCIANA LIDIA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ PROF. CÎMPEAN NICOLETA, PREMIUL al II-lea

BREAZ M. MARIA SIMINA, ŞCOALA GIMNAZIALĂ “ION BREAZU” MIHALŢ, PROF. MOLDOVAN FELICIA, PREMIUL al III-lea

GRECU I.G. ȘTEFAN, ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÎMPENI, PROF. MIHON ADELA, MENȚIUNE

Clasa a IX-a

MACAVEIU I. C. MĂDĂLINA CLAUDIA, LICEUL ”HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ABRUD, PROF. GOLGOȚ NICOLETA CRISTINA, PREMIUL I

TĂNASE I. MARIO CONSTANTIN, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al II-lea

POPA V. DANIEL VASILE, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al III-lea

STOICA S. I . PAULA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE

POPA V. COSMIN RAUL, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, MENȚIUNE

SICOE A. ANIELA PAULA, COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI, PROF. CIOREA LIANA, MENȚIUNE

STANIȘ D. TUDOR MARIO, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. DAMIAN ELENA, MENȚIUNE

Clasa a X-a

SÎRBU T. F. ALEXANDRA CRISTIANA, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL I

FIȚ T. TITO RAREȘ, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, PREMIUL al II-lea

PETRUȚ D.C. TEODORA NAOMI, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, PREMIUL al III-lea

BARNA I. BIANCA IOANA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, MENȚIUNE

MARICA V. ROXANA ELENA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. BARBU DANIEL. MENȚIUNE

MOLNAR I. ANAMARIA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE

NICOLAE F. NATALIA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, MENȚIUNE

ROȘIU A. ANDREI ȘTEFAN, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. BARBU DANIEL, MENȚIUNE

BUHĂȚEL A. T. SERGIU MIHAI, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. CETEAN DANIELA, MENȚIUNE

CRISTEA D. J. SARA ANTONIA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE

FILOTE A. B. ALINA ELENA, COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI, PROF. CIOREA LIANA, MENȚIUNE

MITESCU A. CEZARA ALEXANDRA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ, PROF. CÎMPEAN NICOLETA, MENȚIUNE

JURMA A. ALINA MĂDĂLINA, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, MENȚIUNE

RUSU V. MARIA DANIELA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ, PROF. CÎMPEAN NICOLETA, MENȚIUNE

NIȚĂ M. FLAVIA ANTONIA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. ȘTEFAN LUCIAN, MENȚIUNE

Clasa a XI-a:

COJOCARU C. ANDREI OCTAVIAN, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL I

MARTIN I. CATINCA TEODORA, LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ, PROF. ONIGA CORINA, PREMIUL al II-lea

OLAR A. C. DARIUS ANDREI COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al III-lea

TĂRÂȚĂ E. G. VICTOR, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. DAMIAN ELENA, PREMIUL al III-lea

MASTAN M. I. IULIA MARIA, LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ, PROF. ONIGA CORINA, MENȚIUNE

PETRIŞ D. MĂLINA, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, MENȚIUNE

FLUERAȘ M. TATIANA MIHAELA, COLEGIUL NAȚIONAL ”LUCIAN BLAGA” SEBEȘ, PROF. DAMIAN ELENA, MENȚIUNE

VLEZAN V. MARIA IOANA, LICEUL TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ, PROF. ONIGA CORINA, MENȚIUNE

Clasa a XII-a:

GHIȘA N. Ș. ȘTEFANIA COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, PREMIUL I

BAR G. ANDREI, COLEGIUL NAŢIONAL MILITAR “MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA, PROF. ANCA DAN, PREMIUL al II-lea

JURJ I. ARINA IOANA, LICEUL TEORETIC TEIUȘ, PROF. CÎMPEAN NICOLETA, PREMIUL al III-lea

MUNTEAN I. LUIZA ALEXIA, COLEGIUL NAȚIONAL „HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” ALBA IULIA, PROF. ROTCHE ANDREEA, MENȚIUNE

PETRUSE I. CĂTĂLIN ADRIAN, COLEGIUL NAȚIONAL „AVRAM IANCU” CÎMPENI, PROF. JEFLEA NATALIA, MENȚIUNE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *