Sebeș. Fetivalul ”Universul Copilăriei” a fost câștigat de interpreţi din Sebeş şi Braşov

În perioada 23 – 25 iunie 2017, a avut loc, la Sebeș, Festivalul de muzică ușoară și folk ”Universul copilăriei”. Evenimentul este organizat de Clubului Copiilor Sebeș, sub egida Ministerului Educaţiei Naţionale, cu sprijinul Primăriei Municipiului Sebeș și al  Consiliului Local al Municipiului Sebeș, în parteneriat cu Centrul Cultural „Lucian Blaga” și Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebeș.

Au participat interpreţi de la: Clubul Copiilor Moinești, Clubul Copiilor Târgu Ocna, Clubul Copiilor Dorohoi, Clubul Copiilor Pașcani, Palatul Copiilor Brașov, Clubul Copiilor Victoria, Palatul Copiilor Râmnicu Vâlcea, Clubul Copiilor Hunedoara, Palatul Copiilor Alba Iulia și Școala de folk ”Vârstele copilăriei” Sebeș.

A susținut recitaluri: Ovidiu Mihăilescu, Daniel Avram și Gino.

Presedintele juriului, doamna Manuella Popescu, producător Radio România Actualități.

Director festival: prof. Corina Cotea.

PREMIERE

FOLK INTERPRETARE

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE

UNITATE/ PROF. COORDONATOR

PREMIU

Categoria 8 – 10 ani

1

BELCIU CARLA

SEBES

CORPODEAN CORINA

PS

2

ANGHEL ROXANA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

PS

3

MARIȘ MARIA

PALATUL COPIILOR ALBA IULIA

I

4

POPA IOAN ANDREI

CC MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

II

5

ARICIU CĂLIN

PALATUL COPIILORM RÎMNICU VÎLCEA

BALDOVIN VALENTINA

III

Categoria 10 – 14 ani

1

UNGUREANU EDUARD

PC BRAȘOV

PREDA SILVIA

M

2

MUNTEAN ANDREEA

PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

II

3

DRAGAN RALUCA

PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

M

4

RADU DANIELA

CLUBUL COPIILOR TÂRGU OCNA

TELEAGĂ MIHAI

I

5

MARIȘ MARIA

PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

6

OLTEAN IULIA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

7

BLAGA REBECA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

PS

8

RONCEA MATEI

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

III

9

GHEORGHIOIU RALUCA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

Categoria 14 – 18 ani

1

CHIȚU ILINCA

PC BRAȘOV

PREDA SILVIA

II

2

ABRAHAM RADINA

PC BRAȘOV

PREDA SILVIA

I

3

GOȘA SERBAN

PC ALBA IULIA

AVRAM DANIEL

TROFEUL

UNIVERSUL COPILĂRIEI

4

OLTEAN DIANA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

PS

5

CANDREA MONICA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

III

6

HUȘANU ANDREEA

CC MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

 

 

 

FOLK CREAȚIE

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE

UNITATEA/

PROF. COORDONATOR

PREMIUL

1

OLTEAN DIANA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

III

2

CANDREA MONICA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

II

3

COMĂNESCU RADU

MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

I

 

FOLK GRUPURI

NR. CRT.

NUMELE GRUPULUI

COMPONENȚA GRUPULUI

UNITATE/  PROFESOR COORDONATOR

PREMIUL

Categoria 10 – 14 ani

1

DUET

SEBES

OLTEAN DIANA

BLAGA REBECA

SEBES

CORPODEAN CORINA

 

II

2

DACII LIBERI

 

RADU DANIELA

SLABU IONUȚ

RUSU CRISTIAN

CAPĂTĂ ȘTEFAN

CC TG. OCNA

TELEAGĂ MIHAI

 

III

Categoria 14 – 18 ani

3

CLUBUL

DE FOLK

DOROHOI

CUSTIN ADELINA

IVANOV SABINA

MIHAI MIRUNA

MIHALACHE ANDRA

TANASA ANTONIA

CC DOROHOI

MIHAI PAUL CIPRIAN

 

I

4

DUET

GHEORGHIOIU RALUCA

CANDREA MONICA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

 

II

5.

H&B

HUȘANU ANDREEA

BELCIU ADELINA

CC MOINEȘTI

MOȚEI TOADER

 

III

 

MUZICĂ UȘOARĂ INTERPRETARE

 

NR. CRT.

NUMELE ȘI PRENUMELE

UNITATE/

PROF. COORDONATOR

PREMIUL

Categoria 7 – 10 ani

1

BELCIU CARLA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

M

2

ANGHEL ROXANA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

M

3

GUȘEILĂ DRAGOȘ

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

II

4

RÂPEAN SARA MARTINA

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

III

5

SĂLCUDEAN ALEXANDRA

CASA DE CULTURĂ CUGIR

BACĂINȚAN CORINA

I

Categoria 10 – 14 ani

1

IVANOV SABINA

CC DOROHOI

MIHAI PAUL CIPRIAN

II

2

ARICIU CĂLIN

PC RÂMNICU VÂLCEA

BALDOVIN VALENTINA

3

MIHALCEA IULIA

PC RÂMNICU VÂLCEA

BALDOVIN VALENTINA

4

OLTEAN IULIA

SEBEȘ

CORPODEAN CORINA

M

5

UNGUREANU EDUARD

PALATUL COPIILOR BRAȘOV

PREDA SILVIA

I

6

ZAHARIA IOANA

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

M

7

CAPRACEA ALEXANDRA

CC HUNEDOARA

BACIU ANDREEA

8

GRUIAN AMALIA

CASA DE CULTURĂ CUGIR

BĂCĂINȚAN CORINA

III

Categoria 14 – 18 ani

1

MIHALACHE ANDRA-ELENA

CC DOROHOI

MIHAI PAUL CIPRIAN

II

2

LUPEAN OANA

SEBES

CORPODEAN CORINA

3

COCOȘ ANAMARIA

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

III

4

MARINESCUN OANA

CC HUNEDOARA

BACIU ANDREEA

M

5

MOGA DENISA

SEBES

I

 

 

MUZICĂ UȘOARĂ GRUPURI

NR. CRT.

NUMELE GRUPULUI

COMPONENȚA GRUPULUI

UNITATE/

PROFESOR COORDONATOR

PREMIUL

Categoria 10 – 14 ani

1

GRUP VICTORIA

RÎPEAN SARA

BÎRSAN ADRIANA

FOGOȘ ANA LIA

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

 

II

2

DUET

VICTORIA

CC VICTORIA

HALMAGIU MIHAI

I

3

PRIETENII

MUZICII

PALATUL COPIILOR BRAȘOV

PREDA SILVIA

III

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *