Expoziţia Internaţională de Mail Art „100” ediţia a XXV-a, din 11 august la Aiud

Expoziţia Internaţională de Mail Art „100”

ediţia a XXV-a, Aiud, Romania

www.inter-art.ro/mailart/

Organizată de
Fundaţia “Inter-Art” Aiud
Centrul Cultural “Liviu Rebreanu” Aiud | Primăria – Consiliul Local Aiud

Parteneri

Departamentul pentru Relații Interetnice – Guvernul României | Institutul Cultural Român

Locul: Galeria de Artă Contemporană “Inter-Art”

Data: 11 Aug. 2018, 19:00

Prezintă : Ioan Hădărig, director artistic Fundaţia “Inter-Art”

Curator: Stefan Balog, preşedinte Fundaţia “Inter-Art”

100 de ţări – 5 continente – 162 de artişti

Albania: Oriola Kureta Semenescu, Algeria: Amer-El-Khedoud Ismail, Argentina: Perla Bajder, Mariana Felcman, Armenia: Lilit Stepanyan, Nune Sargsyan, Australia: Michelle Dawson, Austria: Christine Kertz, Azerbaijan: Yusif Katanov, Bahrain: Preeti Rana Bangladesh: Sahid Kazi, Barbados: Akilah Watts, Belarus: Marina Maroz, Belgium: Margot Klingenberg, Benin: Alofan Alihossi, Bolivia : Raquel Schwartz, Bosnia & Herzegovina: Vera Kekic, Sljivo Husein, Brazil: Gerson Ipiraja, Sandra Montenegro, Brunei Darussalam: Osman Mohammad, Bulgaria: Dimitar Velichkov, Burkina Faso: Ahoua Yameogo, Canada: Susie Veroff, Cape Verde: Mario Alberto Barbosa, Chile: Carolina Busquets, China: Xia Li, Li Qing Jiang, Colombia: Karmenza de Ely, Costa Rica: Sebastian Mello, Croatia: Irena Gayatri Horvat, Cuba: Yudit Vidal Faife, Cyprus: Ipek Denizli Karagöz, Arif Albzyrak, Czech Republic: Teodor Buzu, Rafael Ristovski, Petra Jovanovska, Denmark: Rich Dethlefsen, Dominican Republic: Luanda Lozano, Ecuador: Fernando López Guevara, Maria Gloria Andrade, Egypt: Reem Hassan, El Salvador: Mauricio Linares-Aguilar, Ethiopia: Alemayehu Regassa,Finland: Anja Mattila-Tolvanen, Outimaija Hakala, Georgia: Inga Shalvashvili, Germany: Viktor Anghius-Locker, Ghana: Atta Kwami, Greece: Manolis Anastasakos, Grenada: Suelin Low Chew Tung, Guinea: Florence Fofana, Haiti: Patrick Cauvin, Vicky Frisch, Daphne Meyer, Hungary: Biró Ildikó, Bánkövi Dorottya, Láng Eszter, Iceland: Valgerdur Haukdottir, India: Laxman Aelay, Priyanka Aelay, Asit Kumar Patnaik, Indonesia: Valentinus Rommy Iskandar, Iraq: Mohammed Abdullah, Ireland: Padraic Reaney, Israel: Varda Breger, Italy: Antonella Prota-Giurleo, Elisa Debole, Gabriele Corvi, Ivory Coast: Atsain Adou Marie – Ange, Japan: Higuchi Aiko, Latvia: Antra Ivdra, Lebanon: Fadia El Khatib, Liechtenstein: Vlado Franjević, Lithuania: Saule Urbanaviciute, Luxembourg: Serge Koch, Madagascar: Hery Chuk Hen Shun, Malawi: Elson Kambalu, Malaysia: Yeok Khang Tang, Mali: Hama Goro, Mauritius: Nadine Jeanneton, Mexico: Mauricio Vega Vivas, Micronesia: Yvonne Neth, Montenegro: Jelena Jovancov, Morocco: Mountassir Chemao, Nepal: Asha Dangol, Erina Tamrakar, Netherlands: Agota Veres, New Zealand: Kim Lowe, Nicola Gibbons, Nigeria: Anthony Nsofor, Norway: Jaromir Svozilik, Pakistan: Huma Mulji, Peru: Olga Verme-Mignot, Poland: Magdalena Cywicka, Lukasz Cywicki, Republic of Moldova: Estela Raileanu, Republic of Korea: Clemens Beukun Sou, Romania: Elena Cristea, Anca Sas, Gabriel Todică, Jakabházi Alexandru, Rotaru Bianca, Cănija Popa Adriana, Ungurean Alina, Rodica Strugaru, Grigorescu Diana, Popa Barbara-Brigita, Sztrharszky Kalman, Mihálik Csilla, Eugenia Cacovean, Victor Cacovean, Henț Medeea, Cristina Gloria Oprișa, Mira Marincaș, Neagu Ecaterina, Stefan Balog, Russian Federation: Alexander Limarev, Senegal: Aichatou Dieng, Adama Boye, Serbia: Snezana Kezele, Singapore: Fern Min Eng, Kah Hock Lim, Aik Siang Chua, Slovakia: Igor Cvacho, Slovenia: Lojze Kalinsek, South Africa: Liza Grobler, Spain: Anastasia Domingo, Sudan: Mutaz Elemam, Sweden: Ann-Pia Azizuddin, Switzerland: Vera Staub, Syrian Arab Republic: Mervat Barambo, Thailand: Rungsak Dogbua, The Former Yugoslav Republic of Macedonia: Elena Gjorgjievska, Tunisia: Ghada Belabed, Hadhami Soltan, Turkey: Bedriye Erbas, Mustafa Cevat Atalay, Demir Hakan, Ali Asgar Cakmakci, Büsra Nur Cengiz, Yüksel Cengiz, Sedar Dik, Abdulkadir Öznülüer, Huseyin Öznülüer, Pelin Avsar Karabas, Muteber Burunsuz, Suzan Orhan, Abdurrahman Özdemir, Mustafa Semih Sisman, Ali Gümülcine, Betül Karatas Yaman, Ozlem Kalkan Erenus, Uganda: Ronex Ahimbisbwe, Ukraine: Marianna Abramova, United Kingdom: Beverley-Jane Stewart, Pamela Clarkson, USA: Cynthia Morrison, Patricia Goodrich, Uzbekistan: Alim Maratovich, Vietnam: Cuong Nguyen Tran, Brain Cell – 1011, collective work

detalii: http://www.inter-art.ro/tabara2018/

eveniment facebook: https://www.facebook.com/events/243171436505884/

Expoziţie organizată în cadrul Taberei Internaţionale de Artă Plastică “Inter-Art”, Aiud – 2018, ediţia a XXIII-a

Exhibition organized in the framework of the XXIIIrd edition of the “Inter-Art” International Artcamp Aiud – 2018

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.