Vineri începe editia a XII-a festivalul internaţional de film şi foto ART AIUD 2016. Programul complet.

Program ART AIUD 2016
vineri, 28 octombrie 2016
ora 16,00: primăria municipiului aiud (piaţa cuza vodă nr. 1) 
• expoziţia de fotografie: “arta în stradă – aiudul văzut de cinci artişti fotografi”: balog zoltán, daniela stănoiu, lörincz zoltán, lörincz zoltán jr., robert lixandru

ora 17,00: galeriile inter-art / galeria de artă contemporană aiud (piaţa cuza vodă nr. 1) 
• expoziţia personală de fotografie „ambrozia” semnată de anca ardelean
• expoziţia personală de fotografie „totem tabu” semnată de dorel găină
• expoziţia de fotografie „alma mater” – 
expun studenţii anului II de la departamentul fotografie – video – procesare computerizată a imaginii de la universitatea de artă şi design cluj-napoca şi studenţii şi masteranzii departamentului cinematografie – fotografie – televiziune de la facultatea de ştiinţe şi artă a universităţii sapienţia

sâmbătă, 29 octombrie 2016
ora 16,00: galeria dr. szász pál aiud (str. morii nr. 24)
• expoziţia de fotografie: china pas cu pas – balog zoltan & robert lixandru 

ora 17,30: centrul cultural “liviu rebreanu” aiud (str. transilvaniei nr. 35)
• expoziţia internaţională de fotografie artistică
• prezentarea albumului de artă: aiudul alb şi negru
autori: robert lixandru, stefan balog, andrei bako, ioan hădărig
• proiecţie video 
universitatea de artă şi design cluj-napoca: alter marathon

Participanti expozitia internationala de fotografie ART AIUD

Spania – Paloma Gutierez, Belgia – Caroline Pultz, Irlanda – Lazar Emese Eszter, Macedonia – Dimitar Chungovski, Macedonia – Elena Gjorgjievska, Rep. Moldova – Cristina Bârlădeanu, USA – Patricia Goodrich

 Romania

Bogdan Mureşan, Andrei Budescu, Dan Tămaş, Ana Maria Manoilescu, Ovidiu Manoilescu, Grigore Roibu, Irina Dora, Dumitraşcu Măgurean, Sztrharszky Kalman, Ovidiu Muntean, Petrişor Crăciunoiu, Ioan Hălălae, Daniel Dăian, Helga Landt,  Marius Peptan, Horia Trânc, Oana Raluca Popa, Ştefan Bădulescu, Diana Drăgan Chirilă, Feleki Karoly, Florin Gheţea, Andrea Lavinia Gaspar, Elena Cristea, Mircea Albu, Mihai Cetean, Robert Lixandru, Stefan Balog, 

Participanti Universitatea de Artă şi Design Cluj Napoca / Secţia Foto-video-procesarea computerizată a imaginii

Imecs Laszlo, Otilia Bocăniciu, Giorgiana Feidi, Darius Vancea, Naşcu Diana Roxana, David Bodescu, Gabriel Negoi, Vlad Milonean, Carmen Timiş, Bianca Bârsan, Paul Bica, Ovidiu Bojor, Andrei Chircea, Andrei Dincă, Fülop Eduard, Ema Motrescu, Andrei Fiuciuc, Gabriel Şandru, Iulian Sandu, Maria Nicoară, Radu Papiu, Ricardo Fatiol, Sofia Creţu, Angelo Trombitaş, Luiza Preda, Both Matyas, Zsebe Hennrietta, Iulia Croitoru, Loredana Butuţa, Nataşa Goraş, Szekely Răzvan, Iulia Givan, Anca Măgurean, Teodora Zamfirache, Tudor Andrei Gârboan, Maria Şovrea

 Participanti Universitatea Sapientia, Facultatea de Ştiinţe şi Artă, Cluj Napoca, Secţia Cinematografie, Fotografie, Media

Fóris Eszter, Ilyés Zalán, Incze Barbara, Kacsur Krisztina, Kovács Dávid, Kovács Nóra, Lörincz Ildikó, Marton Attila, Szabó Cs. Tamás, Szabó D. Tamás, Török Etele, Székely Róbert, Toth Helga

 detalii: www.art-aiud.com/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *